Pismo Święte

Księga Hioba

Gdy w życiu spotyka nas lub naszych bliskich coś złego lub trudnego to często zadajemy pytanie dlaczego? Trochę jest ono skierowane do nas samych, a trochę do Pana Boga. Jeśli takie sytuacje powodują w nas dużo emocji to koniecznie zaglądajmy wtedy do Księgi Hioba.

Kim był Hiob?

Hiob to postać biblijna Starego Testamentu, która jest wzorem wiernego, uczciwego i oddanego syna Bożego. Wiernego, ale nie idealnego. Hiob dużo przeszedł w życiu i choć cały czas ufał Panu to sporo czasu poświęcał swojemu cierpieniu. Może to być dla nas budujące, bo często myślimy, że ufać Panu to znaczy z uśmiechem radzić sobie z trudnościami, a niekoniecznie tak musi być. Hiob całe swoje życie był pewny Pana Boga, a Pan Bóg zawsze był pewny Hioba.

O czym jest księga Hioba?

Księga Hioba poświęca swoją uwagę niezasłużonemu po ludzku cierpieniu. Również porusza temat celu istnienia zła. Są to bardzo tematy, które wzbudzają wiele dyskusji, a młodym ludziom wręcz nie mieszczą się w głowie. Pamiętamy jednak, że dostaliśmy od Pana życie i wolność. Bez możliwości grzechu nie byłoby wolności, a cierpienie umożliwia nam zjednoczenie się z samym Chrystusem. Prawdopodobnie wiele rzeczy zrozumiemy dopiero po śmierci, bo życie doczesne nas zbyt angażuje i nasze serca są zbyt daleko Jezusa.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *