ModlitwyWiara i Kościół

Modlitwa o cud

W życiu każdego człowieka, wierzącego czy też ateisty, przychodzą takie chwile, w których nie możemy zrobić nic w danej, nieszczęśliwej dla nas sprawie. Wtedy często mówimy, że tylko cud może kogoś lub coś uratować.

Podczas, gdy dla osoby niewierzącej jest to pusty frazes to dla każdego, kto ma choć namiastkę Boga w sercu jest to już początek modlitwy.

Cud – definicja?

Cudami nazywamy rzeczy niemożliwe, a w zasadzie zdarzenia niemożliwe. Jednak dla każdego może to oznaczać coś innego. Nawet dla jednej, tej samej osoby określenie cud w całym jej życiu może być bardzo różnorodne w zależności od sytuacji.

Bez względu na to, czym w danym momencie jest dla nas cud to każdy może się o niego modlić. Nie istotne jest, czy cudem nazywamy zorganizowanie posiłku na niezapowiedzianą wizytę licznej rodziny, czy wyjście z zaawansowanej choroby bliskiej nam osoby. W oczach Boga nie ma rzeczy ważnych i ważniejszych, jeśli chodzi o nasze prośby. Jeśli tylko potrzebujemy, módlmy się o cud – ta modlitwa jest dla każdego.

Jaka modlitwa o cud jest najlepsza?

Modlitw o cud jest wiele i nie ma najlepszej z nich. Warto zapoznać się z treściami chociaż kilku i wybrać tą, która będzie najlepiej oddawała nasze uczucia i potrzeby. Na pewno znajdziemy jakieś w swoim modlitewniku, a jeśli nie to w internecie jest ich bardzo dużo. Oczywiście równie dobrze możemy pomodlić się spontanicznymi słowami lub ułożyć swoją modlitwę. Możemy też posłużyć się konkretniejszą modlitwą, np. modlitwą o zdrowie.

Bez względu na wybór pamiętajmy, że siła modlitwy zależy od naszego serca, a nie np. od długości samej modlitwy. Więcej zależy od tego w jakim stanie utrzymujemy serce i duszę. A jeśli nasze prośby nie zostaną wysłuchane, tak jak oczekiwaliśmy to nie gniewajmy się na modlitwę, Pana Boga, czy na siebie. Nasze wołania mogą nie być zgodne z planem bożym, albo mogą być spełniony w inny niedostrzegalny od razu dla nas sposób.

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *