Modlitwy

Modlitwa po Komunii Świętej

Nie każdy z nas pamięta swoją Pierwszą Komunię Święta i modlitwy, jakich uczyliśmy się podczas przygotowań. Warto co jakiś czas oddać się przemyśleniom, czy aby na pewno przeżywamy wszystkie ważne elementy życia duchowego tak, jak należy.

Dla kogo modlitwa po Komunii Świętej?

Do Komunii Świętej przystępują różne osoby – dzieci, dorośli, seniorzy, duchowni, stali wierni i osoby świeżo nawrócone. Modlitwa, którą proponujemy niżej jest dla wszystkich.

Czasami jednak warto najmłodszym dzieciom proponować, jakąś prostszą i bardziej dla nich zrozumiałą. Również pozostali mogą używać innych modlitw po Komunii Świętej lub modlić się swoimi słowami, ale starajmy, aby były one odpowiednie do tej ważnej sytuacji. Wyrażajmy w nich swoje oddanie i uwielbienie Jezusowi. Jednocześnie niech zaangażowanie w tę modlitwę pomaga nam w przeżywaniu tego sakramentu, aby przyjmowanie Komunii Świętej nie stało się dla nas rutyną.

Modlitwa po Komunii świętej

Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu, upadam na na przed Twoim obliczem i z największą gorliwością ducha proszę Cię i błagam, abyś wszczepił w moje serce najżywsze uczucia wiary, nadziei i miłości oraz prawdziwą skruchę za moje grzechy i silną wolę poprawy. Oto z sercem przepełnionym wielkim uczuciem i z boleścią oglądam w duchu Twoje pięć ran i myślą się w nich zatapiam, pamiętając o tym, dobry Jezu, co już Dawid włożył w Twoje usta: „Przebodli ręce moje i nogi, policzyli wszystkie kości moje” (Ps. 22, 17).

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *