Wiara i Kościół

Co to jest apokalipsa?

Apokalipsą nazywamy koniec świata i w zasadzie jest to pojęcie ogólne, dla każdego może oznaczać co innego, tzn. inny koniec świata. Każdemu wierzącemu kojarzy się od razu z Apokalipsą św. Jana. Dowiedzmy się więcej na ten temat.

Słowo apokalipsa

Co ciekawe, słowo apokalipsa często jest utożsamiane jako określenie końca świata bez związku z Sądem Ostatecznym czy innym spotkaniem z Siłą Wyższą. Jednak słowo apokalipsa pochodzi z języka greckiego i oznacza odsłonięcie, objawienie, więc trudno tak naprawdę mówić o końcu świata bez wątku Boga. Oczywiście dla nas, wierzących, taki pusty koniec świata byłby zupełnie bez sensu.

Apokalipsa św. Jana

Niewątpliwie trudna do zrozumienia jest ta właśnie część Pisma Świętego, a dokładniej Nowego Testamentu, która mówi o ostatecznym spotkaniu z Panem Bogiem. Do tego można ją interpretować na wiele możliwości, co wcale nie ułatwia jej zrozumienia.

Apokalipsa św. Jana to jedyna prorocza księga Nowego Testamentu. Mówi ona o tym, jak będzie wyglądał koniec naszego aktualnego świata, dzieje ludzi wierzących i Sąd Ostateczny. Księga ta może budzić różne uczucia w człowieku, zwłaszcza, że nie zawiera tylko tego, co miłe i przyjemne. Może dzięki temu niejeden czytający przemyślał swoje życie, poszedł do spowiedzi świętej i nawrócił się?

Related Articles

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *